Jak zaaranżować praktyczną i elegancką łazienkę?

Łazienka to bardzo ważne pomieszczenie w naszym domu. Tu odpoczywamy i relaksujemy się po trudach dnia. Warto zadbać, by była nie tylko funkcjonalna, ale również elegancka. Jak wybrać zestaw mebli łazienkowych, który będzie prawdziwą ozdobą wnętrza?

Schowki i szuflady
W łazience przechowujemy bardzo wiele rzeczy. Kosmetyki, środki czystości czy ręczniki muszą mieć swoje miejsce. Koniecznie trzeba o tym pamiętać, aranżując przestrzeń.

Dobre zaplanowanie szafek oraz szuflad w łazience to podstawa sukcesu. Wybierając zestaw mebli łazienkowych, koniecznie należy dostosować go do rozmiarów łazienki. W niewielkiej łazience należy wykorzystać nie tylko szafki stojące, ale również wiszące. Dzięki temu wszystkie zostanie ukryte. W tak zaaranżowanej przestrzeni dużo łatwiej jest utrzymać porządek.

Wybierając zestaw mebli łazienkowych, warto zwrócić uwagę na wysokie szafki, które świetnie komponują się z lustrem. Umieszczone symetrycznie po obu stronach lustra są elegancką ozdobą, a jednocześnie mają dużo przestrzeni, którą można dobrze wykorzystać.

Kolejnym ważnym elementem mebli łazienkowych jest szafka pod umywalkę. To właśnie tutaj najczęściej trzymamy środki czystości oraz kosmetyki. Wybierając szafkę pod umywalkę trzeba zwrócić uwagę, że umywalki są nablatowe, wpuszczane w blat oraz podblatowe. Rodzaj szafki należy dopasować do umywalki, którą wybraliśmy.

Warto również zwrócić uwagę, czy szafka ma być stojąca czy wisząca. Wiszący model jest bardzo nowoczesny. Łatwiej również posprzątać pod taką szafką. Szafki stojące są za to większe i świetnie sprawdzają się w łazienkach, które są duże i przestronne.

Styl ma znaczenie
Wybierając zestaw mebli łazienkowych zwracamy uwagę nie tylko na ich praktyczne zastosowanie, ale również na elegancki wygląd. Styl mebli łazienkowych będzie narzucał pozostałe wyposażenie łazienki.

Do nowoczesnej łazienki warto wybrać meble minimalistyczne i surowe. Meble są gładkie, pozbawione zdobień. Warto również postawić na bezuchwytowe drzwiczki, które są eleganckie i praktyczne.

Do nowoczesnej łazienki warto wybrać zestawy mebli w kolorze białym, który jest wyjątkowo uniwersalny. Mała łazienka optycznie się powiększy. Warto również pamiętać, że dodając kolorowe dodatki bardzo szybko i za niewielką kwotę odmienimy wygląd łazienki.

Łazienka w stylu skandynawskim powinna być wyposażona w jasne meble. Białe, szare czy wykonane z jasnego drewna zestawy będą idealne. Łazienka skandynawska jest przytulna i przyjemna. Taki klimat można uzyskać, wykorzystując elementy drewniane lub imitujące drewno.