piaskowanie zębów

Dlaczego warto zapisać się na piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów Tarnowskie Góry to jedna z usług, która wchodzi w tzw. higienizację zębów. Jest ona dość prosta, bezbolesna, ale równocześnie daje świetne efekty. Bez wątpienia warto korzystać z piaskowania, które może w krótkim czasie poprawić wygląd uzębienia. Dlaczego warto z niego korzystać?

Zęby bez kamienia

Piaskowanie zębów Tarnowskie Góry przeprowadzane jest po to, by usunąć nagromadzony kamień nazębny. To dość prosty zabieg, którego celem jest mechaniczne starcie nagromadzonej płytki nazębnej. Efekt tego zabiegu jest natychmiastowy. Warto pamiętać, że jeśli usunie się kamień, to od razu zęby mają ładniejszy, bardziej zbliżony do bieli odcień. W ten sposób piaskowanie może w bardzo krótkim czasie poprawić wygląd uśmiechu i sprawić, że będzie on prezentował zdecydowanie lepiej. Oczywiście kamień jest też problematyczny ze względu na to, że stanowi dobre środowisko do rozwoju mikroorganizmów. Z racji tego, że jego powierzchnia jest porowata, to dokładne usunięcie wszystkich bakterii z jego powierzchni przy pomocy zwykłego szczotkowania jest niemal niemożliwe. To z kolei sprawia, że w jamie ustnej tworzy się środowisko idealne do dalszego rozwoju mikroorganizmów oraz do powstawania stanów chorobowych.

Tani i skuteczny

Piaskowanie zębów jest zabiegiem, z którego można skorzystać w każdym gabinecie stomatologicznym. Jest on na tyle prosty i bezpieczny, że czasami wykonuje go higienistka w ramach higienizacji jamy ustnej zamiast stomatologa. To sprawia, że piaskowanie zębów Tarnowskie Góry jest zabiegiem dostępnym dla większości pacjentów w przystępnej cenie. Tym samym niemal każdy może sobie na niego pozwolić. Kolejną kwestią jest wysoka skuteczność piaskowania. W tym wypadku nie ma mowy o czekaniu na efekty albo o konieczności wielokrotnego powtórzenia zabiegu, zanim efekt będzie widoczny. Warto o tym wiedzieć, bo dzięki piaskowaniu więcej osób może cieszyć się pięknym uśmiechem.

Bezbolesny

Przeprowadzenie piaskowania nie wymaga stosowania środków przeciwbólowych czy znieczulających. To zabieg nieinwazyjny, który nie wiąże się z żadnym bólem. Oczywiście jak każda inna czynność wykonywana w gabinecie stomatologicznym może wiązać się z pewnym dyskomfortem, ale nie powinien on być zbyt duży. Z pewnością warto jak najszybciej umówić się na piaskowanie zębów w Tarnowskich Górach oraz regularnie wracać na ten zabieg. Dzięki temu można uniknąć nagromadzenia się kamienia nazębnego i przez cały czas utrzymywać efekt zębów o naturalnie jasnym odcieniu. Przy okazji stomatolog z pewnością sprawdzi też stan uzębienia.