Dlaczego przewierty sterowane są lepsze od klasycznej technologii wykopowej?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nie trzeba metodą wykopową tworzyć podziemnych kanałów pod linie światłowodowe czy elektryczne. Godny uwagi jest fakt, że w przypadku inwestycji publicznych i komercyjnych coraz częściej stosuje się przewierty sterowane. Zdecydowanie najczęściej wymienianym atutem wspomnianego rozwiązania jest możliwość wykonywania bezinwazyjnych, bezwykopowych prac.

Na czym dokładnie polega omawiana technologia?

Należy mieć świadomość, że przewierty sterowane trzeba podzielić na trzy istotne etapy. Muszą one oczywiście zostać poprzedzone właściwym zaprojektowaniem całej inwestycji. W pierwszej kolejności trzeba dokonać pilotażowego wiercenia sterowanego. Następnie dochodzi do wiercenia gruntu, a na końcu wciągania rurociągu.

Godny uwagi jest fakt, że drążenie otworu pilotażowego i właściwego ma duży związek z odpowiednim wciśnięciem w grunt żerdzi wiertniczych. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że przewód wiertniczy zawsze jest zakończony specjalną głowicą pilotową. Nie można oczywiście zapomnieć o sondzie nadawczej. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się sterowalne przebijaki pneumatyczne.

Zastosowanie przewiertów sterowanych

Należy mieć świadomość, że zdecydowanie najczęściej przewierty sterowane są wykorzystywane przy budowie instalacji technicznych i sanitarnych nie tylko w centrach miast, ale również pod akwenami. Przedsiębiorstwa wykorzystują omawianą technologię, ponieważ dzięki niej nie trzeba niszczyć zielonych terenów.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że przewierty sterowane mają ogromne zastosowanie zarówno w budownictwie publicznym, jak i komercyjnym. Rozwiązanie wykorzystywane jest także przy różnego rodzaju pracach związanych z uzbrojeniem terenu domu. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba przedsiębiorstw specjalizuje się w przewiertach sterowanych

Co dokładnie wpływa na projektowanie, a także wykonywanie przewiertów?

Warto wiedzieć, że w przypadku przewiertów sterowanych bardzo istotne znaczenie będzie miało określenie czynników, oddziałują na prawidłowość poszczególnych prac. Trzeba przede wszystkim określić zarówno długość, jak i średnicę rurociągu. Nie można oczywiście oznaczyć jego przeznaczenia.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że bardzo ważne będzie dokładne przeanalizowanie materiału, z którego zostanie stworzony rurociąg. Warto uwzględnić warunku geologiczne panujące na danym terenie. W przeciwnym razie firma nie będzie w stanie dobrać odpowiedniego urządzenia wiertniczego.