rolety-warszawa-włochy

Idealne rolety do domu – jakie wybrać?

Rolety są praktyczne i spełniają kilka funkcji, bo nie tylko stanowią skuteczną izolację wnętrz od światła, ale mogą być równocześnie bardzo ciekawą ozdobą. Jakie rolety do domu wybrać? Jakie będą najlepszą inwestycją?

Rolety zaciemniające czy przepuszczające światło?

Zacznijmy od tego, że wybór rolet jest ogromny i poszczególne model spełniają różne funkcje. Niektóre przepuszczają światło, inne zupełnie zaciemniają pomieszczenie po zaciągnięciu. Są też rolety Warszawa Włochy, które zapewniają termoizolację, a więc skutecznie obniżają temperaturę w pomieszczeniu latem lub zatrzymują ciepło zimą, w zależności od pory roku. Na rynku można znaleźć rolety różnego rodzaju, dlatego bez wątpienia niezależnie od tego, jaki mamy wystrój w domu, uda nam się znaleźć coś dla siebie. Na przykład jakiś czas temu bardzo dużą popularnością cieszyły się rolety dzień-noc, które składają się z przesuwanych paneli. Obecnie bardzo często wybierane są rolety plisowane, które można zaciągnąć od góry lub od dołu, co jest bardzo ciekawym rozwiązaniem.

Rodzaje rolet

W przypadku, gdy zależy nam na roletach dekoracyjnych, bardzo dobrze będą wyglądać modele rzymskie wykonane z materiału płóciennego. Dobrze sprawdzą się w tej roli także rolety Warszawa Włochy plisowane albo austriackie, które przypominają zasłony.
Jeżeli szukamy rozwiązań bardziej minimalistycznych, ciekawych wyborem mogą okazać się rolety w kasecie, zaopatrzone w prowadnicę albo dzień-noc. Ważne jest natomiast to, aby wybrane rolety po prostu spełniały swoją funkcję i były trwałe. Należy decydować się na rolety pochodzące wyłącznie ze sprawdzonych źródeł, od producentów znanych i cenionych, którzy cieszą się bardzo dobrymi opiniami wśród klientów.

Kolor rolety

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale kolor rolet ma duże znaczenie, bo ma wpływ na estetykę wnętrza, ale także na przepuszczalność światła. Zasada jest dość prosta, im ciemniejsze rolety wybierzemy, tym mniej będą przepuszczać światła. Ciemne rolety będą zatem doskonałym wyborem, gdy będzie zależeć nam na całkowitym odizolowaniu pomieszczenia od promieni słonecznych oraz wzroku przechodniów czy sąsiadów. Sprawdzą się modele w czarnym, grafitowym, granatowym lub brązowym kolorze.
W przypadku, gdy zależy nam tylko na zmniejszeniu intensywności naturalnego światła w pokoju, lepszym wyborem będą rolety Warszawa Włochy w jaśniejszych kolorach, na przykład białe, beżowe, jasne szare. Pamiętajmy, że rolety powinny być ściśle dopasowane do stylistyki i aranżacji wnętrz, dzięki temu będą mogły stanowić ich dopełnienie i dekorację.