Używane smartfony

Używane smartfony wiele razy wydają się atrakcyjniejszym wyborem zakupu niż nowy, nieużywany sprzęt czekający na klienta. Najważniejszą kwestią jest tutaj cena, która jest o wiele niższa niż w przypadku nowych telefonów.

Smartfony w obecnej chwili są bardzo drogie. Nie bójmy się używać tego określenia. Urządzenia – zwłaszcza jeśli mówimy o flagowych modelach – kosztują w chwili premiery trzy, cztery, a nawet siedem tysięcy złotych, oferują bardzo wiele, ale często są poza zasięgiem naszego portfela. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by rozłożyć koszt zakupu na rok, dwa, trzy czy nawet cztery lata. Nie każdy woli jednak związać się z systemem opartym na ratach. Niemniej jednak, jeśli naszym celem jest konkretny sprzęt, a nie możemy pozwolić sobie na zakup nowego, często rozważamy zakup smartfona używanego, czyli po prostu z drugiej ręki. Doskonałym rozwiązaniem jest wybór smartfona ze zwrotów. Prawie zawsze są to egzemplarze praktycznie nieużywane, lecz nienowe fabrycznie, używane przez krótki okres czasu. Są świetnym wyborem z uwagi na ich krótkie użytkowanie przez pierwszych właścicieli(maksymalnie do 14 dni). Bardzo często telefony takie nie posiadają żadnych oznak używania przez poprzedniego właściciela takich jak: zużyty przycisk, najdrobniejsze rysy na wyświetlaczu, drobne wygięcia obudowy itp. Wybierając smartfony ze zwrotów możemy być spokojni o stan techniczny naszego przyszłego urządzenia, a gwarantuje nam to krótki czas użytkowania przez poprzedniego właściciela smartfona.

Jeśli zdecydujemy się na wybór używanych smartfonów ze zwrotów z drugiej ręki, najzwyczajniej w świecie zaoszczędzimy wiele swoich pieniędzy. Możemy nawet skorzystać z barteru lub jego opcją z dopłatą w obie strony. Możliwości mamy co niemiara i przy odrobinie chęci i zaangażowania możemy osiągnąć pełną satysfakcję z przebiegu naszej transakcji. To jest bardzo silny argument przemawiający za wyborem kupna używanego sprzętu elektronicznego.

Dodatkową bardzo ważną kwestią przed kupnem naszego nowego urządzenia jest możliwość zobaczenia i sprawdzenia we własnej dłoni smartfona. Możemy wziąć do ręki ten konkretny model i sprawdzić, czy aby na pewno jest to ten telefon, który odpowiada naszym wymaganiom wizualnym i dotykowym. Oczywiście w salonie z nowymi urządzeniami często umieszczane są sample pokazowe, ale w sklepie płacimy za sprzęt o wiele więcej. Wybierając używany model, po prostu oszczędzamy nasze pieniądze. Warto zaznaczyć, że w większości przypadków sprzęt będzie sprzedawany wraz z dodatkowymi akcesoriami.